Ką aš darau ir kas man efektyvu


Kai su kuo nors bendradarbiauju dėl mano paskaitų, kai kviečia skaityti paskaitas kur nors, festivaliuose, pvz., organizatoriai prašo prisistatant papasakoti kokią nors sėkmingą savo kliento istoriją. Na ir vis galvoju, ką čia galėčiau papasakoti... :)

Nes kaip ir turiu tų istorijų, tik kad pati esu savo pirmoji, seniausia, ištikimiausia klientė-mokinė :)

Jūs gal net neįsivaizduojat, kiek pastoviai mokymų vedu sau pačiai!

Iš pradžių jo, viską dariau dėl to, kad buvo bloga ir ieškojau būdų, kaip padaryti, kad būtų gera. Bet dabar jau kurį laiką gyvenu visai gerai, o įvairius dalykus darau dėl to, kad man faina, įdomu. Pvz., dabar ką nuo vasaros darau - įsivertinau savo gyvenimo sritis, kur vyksta judėjimas, kur apleista. Išsirinkau tris sritis, kurioms noriu skirti sąmoningo dėmesio kasdien. Ir kasdien kažką darau visose 3 srityse. Pastebėjau, kad paprastai daugiausia dėmesio sulaukia kažkokia viena sritis, o kitos būna primirštos. Čia turiu omeny net ne svarbą, o tai, kiek realiai laiko ir energijos skiriame kažkam. Gal kas daugiausiai energijos atiduoda darbui. Aš pati pastebiu, kad labiausiai vis pasineriu į sportus. Arba į gėles. Arba į namų tvarkymą.

Tai nėra blogai. Nei blogai, nei gerai. Bet - neefektyvu. Nes kokybiškas gyvenimas yra tada, kai visos, arba bent jau kelios sritys nuolat gauna dėmesio. O jei imama tik viena sritis, po kurio laiko kyla tos srities sureikšminimas ir automatiškai auga įtampa, strigimas, nusivylimas, sumažėja džiaugsmas net jei darai tai, kas patinka toje savo dominuojančioje srityje.

Tada kitas dalykas, ką praktikuoju, tai "Pagalvojau ir iškart padariau". Labai naudingas įprotis, padedantis vis mažiau atidėlioti. Nes, dažniausiai, jei sugalvoju ir iškart nepadarau, tai... nepadarau visai. Imu abejot, dvejot ir galiausiai visai nieko nepadarau. Ir nuo to nieko gero nesigauna. Pvz., jei sugalvoju ką nors nusipirkt, iškart nenusiperku, tada imu galvot, kad gal man to ne taip reikia, gal ne dabar, gal dabar reik pinigų kitam... Ir viskas baigiasi tuo, kad nei turiu ko norėjau, nei daugiau pinigų, kuriu, tipo, sutaupiau nepirkdama. 

Ir dar kas pasiteisino - ne kasdien rašyti darbų planą, o rašytis tik tai, ką realiai padariau.  Bet apie tai jau ne kartą esu kalbėjusi ;)