Psichologija, mityba ir judesys visada buvo man smalsumą žadinančios sritys, tačiau tik prieš 4-5 metus šiuos tris dalykus suvedžiau į vieną visumą ir suvokiau, kaip stipriai visi trys veikia vienas kitą ir, atitinkamai, patį žmogų.
Elementarus pavyzdys - nuo lėtinio streso kenčiantys, perdegę, panikos priepuolių kamuojami žmonės kaip taisyklė yra tie, kurie labai ilgą laiką savo mitybą, fizinį aktyvumą, miegą, darbo ir poilsio režimą statė ilgo prioritetų sąrašo pabaigoje.
Vienas iš indikatorių savivertės sveikatai nustatyti yra kiek žmogus prioretizuoja savo emocinę ir fizinę savijautą, kiek skiria laiko, kiek investuoja pinigų į tai, ką tik jis vienas jaučia savo viduje. Nes savijauta, tiek fizinė, tiek psichinė, yra labai asmeniškas patyrimas, niekam kitam nepasiekiamas, neparodomas ir netgi gali būti suvokiamas kaip egoizmas, nes didžiausią naudą neša tik vienam, jam pačiam, kuris tą gerumą savyje jaučia.
Dar daugiau, šiuo metu siaučianti lėtinio streso pandemija su visomis labai rimtomis pasekmėmis, savo požymiais itin primena... Omega3 rūgščių trūkumo pasireiškimus.
Mokslas vis daugiau atranda sąsajų tarp vis prastėjančios žmonių mikrobiomo sveikatos (o ji tiesiogiai susijusi su mityba) ir vis didėjančio neurogeneratyvinų ligų, tokių kaip demencija, Alzhaimeris, Parkinsonas. Beje, ar žinojote, kad depresija, nerimo sutrikimas gali būti pirmasis simptomas bepradedančios vystytis neurodegeneratyvinės ligos?
Kuo labiau gilinuosi, tuo didesnę prasmę matau visumoje, apjungiant psichologines problemas tvarkančius metodus su subalansuota, pilna visų reikiamų makro ir mikro elementų, vitaminų, mineralų mityba, fiziniu aktyvumu ir t.t.
Banalus pavyzdys - kaip tau atrodo pasaulis ir jame esantys žmonės, kai savaitę neišsimiegi, nes ką nors skauda? Ir kaip atrodo pasaulis, kai esi žvalus, išsimiegojęs, pavalgęs, sveikas?
Dėl šių priežasčių ir ėmiau bendradarbiauti su Herbaife (subalansuota mityba), Zinzino (maisto papildai) ir bellicon batutais (treniruotės kiekvienam kūno raumeniui bei limfinei sistemai).